Soft. Komp. S.K.      ROK ZAŁOŻENIA  1 9 9 0
       00-079 Warszawa ul. Krakowskie Przedmieście 79 pok. 408
     tel./fax  22 826-08-53 tel. kom. 501-028-204   e-mail:  kswieton@skks.com.pl 
       konto:  bank.  mBANK  r-k:  33 1140 2004 0000 3402 3101 7877
TERMINY, CENY                          
konto:  bank.  mBANK  r-k:  33 1140 2004 0000 3402 3101 7877                          WSTECZ

usługi_ informatyczne  program płatnika  kursy_komputerowe   kurs_podst  Word   Excel    Access   Inne_kursy   O_firmie    strona_główna
 

                                                                Obok_Kompa
Android - czyszczenie pamięci w tabletach i smartfonach
- usuwanie danych z pamięci podręcznej
- usuwanie pobranych plików - foldery: pobrane, downloads
- porządek w zdjęciach i multimediach /przeniesienie do chmury/, usuwanie zbędnych, nieaktualnych map
- usuwanie zbędnych aplikacji
                                                                                                                                                                                     źródło: Internet, PC World nr 12/2017

Ransomware
        12 maja, w piątek i i 28 czerwca pracownicy firm zamykają komputery, a na ekranie komunikat - twoje pliki zostały zaszyfrowane, jeżeli  chcesz je odszyfrować, musisz zapłacić. To zmasowane ataki z użyciem programów wymuszających okup - ransomware. Uczelnie wyższe,  firmy logistyczne, koncerny, linie lotnicze, szpitale, ... w Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Stanach Zjednoczonych i wielu innych  krajach  /także w Polsce/ zostały sparaliżowane.
Winne za to są narzędzia które wyciekły z NSA /amerykańskiej Akademii Bezpieczeństwa Narodowego/. W komputerach z Windows pliki zostały  zaszyfrowane a na ekranie pojawił się komunikat o konieczności zapłaty za odszyfrowanie danych.
Zawsze aktualizuj Windows, rób kopie zapasowe plików, aktualizuj program antywirusowy.!!!
Jeżeli korzystasz z programu antywirusowego, w zasadzie śpisz spokojnie.
                                                                                                                                                                                     źródło: Internet, PC World nr 07/2017

Abonament RTV
        Wezwani do zapłaty abonamentu powinni przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego. Stanowi on, że abonament jako forma rozliczenia  finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja  Polska  SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami  swoich  programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie  zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP, która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie  innych zasadach. Obowiązywały w niej ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to  powstała  TVP SA. Jako spółka prawa handlowego mogła już podnosić pensje, biznes - to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już  nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując Ci - co płacą datki na  TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy. Nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna  powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko  opłacane. A Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki.
         7 grudnia 2011 pobieranie opłaty radiowo-telewizyjnej kwestionuje Komisja Europejska. System finansowania Telewizji Polskiej jest bowiem niezgodny z unijnym prawem (albo reklama albo abonament!). Komisja Europejska poinformowała, że pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczną Telewizję Polską stoi w sprzeczności z prawem europejskim. Oświadczenie takie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczyła w nim, że dalsze, nieuzasadnione łamanie przepisów może mieć poważne konsekwencje. Do tego stopnia, że KE może nakazać KRRiT zwrot wszystkich środków pozyskanych z abonamentu. Dodam, że prawo unijne jest prawem nadrzędnym nad prawem polskim. Jeżeli rząd polski nie dostosuje się do nakazów, będzie można domagać się również odszkodowania za szantaż! 1.Finansowanie spółek z powszechnych danin jest niedozwoloną pomocą publiczną, niezgodną z prawem polskim i unijnym. 2.

         Poczta Polska nie ma prawa ścigać za nie zapłacony abonament
, bo też jest spółką handlową. Równie dobrze można by powierzyć te obowiązki sieci Biedronka. 3. Poczta Polska nie ma prawa do wystawiania tytułów egzekucyjnych (odkąd przestała być "urzędem pocztowym" stając się Pocztą Polską Spółka Akcyjna). Aby ściągnąć "dług" za abonament, musi tak jak każdy podmiot gospodarczy wystąpić do sądu. Wykazać, że dług jest wymagalny, a następnie z wyrokiem do komornika. Będziemy zatem zakładać pozwy wobec np NC+ i TVP w sądach.
                      
                                                                                                                                                                       źródło: Internet

Bezpłatne aplikacje Office Online
Tworzenie, udostępnianie dokumentów i współpraca z dowolnego miejsca. 
Potrzebujesz tylko przeglądarki komputerowej. Wpisz lub skopiuj poniższy adres, aby rozpocząć pracę. To nic nie kosztuje.
https://products.office.com/pl-pl/office-online?legRedir=true&CorrelationId=2816028b-090f-4586-90d4-7e735b44180c
Zaloguj się lub zarejestruj w Microsoft i korzystaj bezpłatnie.
                                                                                               źródło: Internet, Microsoft

Kablówka czy internet
         
Za przeglądanie treści internetu płacimy niechętnie, ale za wideo coraz częściej. Tysiące filmów i seriali oglądamy na NetFlix / 34,00 lub  43,00 zł/, Amazon Video /13,00 zł, po pół roku 26,00 zł/, a w istniejącym od niedawna, najbardziej polskim serwisie wideo - ShowMax abonament  miesięczny to 19,90 zł. Za kablówkę i internet, gdy mamy ponad 100 kanałów płacimy ok. 100,00 zł. Na usługach streamingowych można  zaoszczędzić do 50%.

          W USA w 2015r kablówki i telewizji satelitarnej nie miało ok. 20% domów. W końcu 2017r będzi 25% /to 30 milionów gospodarstw  domowych/. To tzw. cord-cutting /odcinanie kabla/.

          W Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej odsetek użytkowników telewizji kablowej jeszcze rośnie. Polacy nadal korzystają z  bezpłatnych, internetowych serwisów filmowych: YouTube, Ipla / Polsatu /, Player / TVN/ czy pirackich cda.pl, chomikuj.pl.
                                                                                                                                                                                             źródło: Newsweek, nr 22/2017

Windows Defender
           To coraz lepszy, wprowadzony z Windows 8 i 10 program antywirusowy. Teraz wzbogacony o Skaner Offline. Wystarczy kliknąć   Ustawienia w pasu menu, w wyświetlanym oknie przejść w dół i kliknąć Skaner Offline. Komputer zostanie uruchomiony ponownie, a w trakcie  kilkunastominutowego skanowania zostaną wykryte i usunięte szczególnie złośliwe wirusy, niewidoczne w trakcie tradycyjnego / online /  skanowania.
                                                                                                                                                                                             źródło: Microsoft

YouTube Downloader
         
YouTube Downloader (YTD Video Downloader) to program do pobierania plików multimedialnych z serwisu YouTube. Jest to jedno z  najpopularniejszych narzędzi w tej kategorii tematycznej, wyróżniające się nie tylko prostą i intuicyjną obsługą, ale także współpracą z  większością  witryn zajmujących się przechowywaniem i udostępnianiem filmów (Facebook, Vevo, Vimeo, Metacafe, DailyMotion, LiveLeak i  inne).
             Pobierz i zainstaluj YouTube Downloader n.p. ze strony http://www.programosy.pl/program,youtube-downloader.html . Przy pierwszym  uruchomieniu utwórz na pulpicie lub w Dokumentach folder i w polu Save to   w Downloaderze wskaż miejsce zapisywania ściągniętych plików  muzycznych.

Teraz przygotuj /uruchom/ program Downloader, otwórz stronę Youtube i kliknij wybrany clip.

  • W trakcie odtwarzania kliknij do paska adresowego przeglądarki i kopiuj link - CTRL^C

  • Kliknij na pasku zadań Windows YouTube Downloader a nastepnie w pole Video URL

  • Wklej adres Url - CTRL^V

  • Kliknij przycisk Download
                                                                                                                                                                                         źródło: Internet

 

                                                                              

Android czysczenie
Ransomware
Abonament_RTV  Microsoft_Office_on_line 
Kablówka_czy_Internet  Windows_Defender YouTube Downloader